Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 3742563



*

nr 374 2563


Solveig Hammarstedt

(f. 1928), Sverige


Lenght: ()


Blandteknik, 2 st, Solveig Hammarstedt


Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Estimate:

100

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 5 2005
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/9 02:17:33 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Solveig Hammarstedt

Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Read more about Solveig Hammarstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:39
  • 6571 MIXED MEDIA
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sweden. Signed, date..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:21
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:33
  • 6402 MIXED MEDIA
    Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:07




Ladda ner broschyr